Pre silu a krásu tela a pre radosť duše

   Dnes je ten správny deň...

SARVAMANGALAM – dokument o indických svätých mužoch

Réžia : Viliam Poltikovič.

Čo naozaj potrebujeme ku šťastiu ? Pokoj mysle , naozaj tak málo …. SARVAMANGALAM v sanskrte znamená “ požehnanie všetkému , šťastie pre všetkých “ . Sprievodcom filmu je svámí Ram Kripalu , ktorý žil 35 rokov vo vysokom Himalájach v oblasti , ktorá je v zimnom období úplne odrezanáa od okolitého sveta na šesť mesiacov a kde teplota je okolo -30 až -40 stupňov Celzia . Žil tam takmer nahý a len s trochou jedla .

Ram Kripalu vysvetľuje , že samota, kľud a pozitívna energia , ktoré v tejto oblasti sú , úplne vyvážia tvrdé životné podmienky . Tým sa nakoniec človek môže prispôsobiť . Stačí trochu vytrvalosti , sila rozhodnutia a nejaké cvičenia a počas 40 dní je človek pripravený zvládnuť aj tie najhoršie klimatické podmienky . Ľudské možnosti sú oveľa väčšie , než si ľudia myslia. Človek môže a dokáže čokoľvek , limity si kladieme len mi sami . Myšlienkové štruktúry a bariéry nás zväzujú veľmi pevne a rozbiť ich nie je ľahké .

2
Leave a Reply

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Juraj (admin)Katarina Gaislova Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Katarina Gaislova
Guest
Katarina Gaislova

Užasny dokument. Dal mi silu na mojej tažkej ceste zo zavislosti.

Prihlásiť sa
Najnovšie komentáre
Facebook
Fotky dňa
Myšlienky dňa

Najlepšie roky života začnú vtedy, keď prevezmete zodpovednosť za vaše vlastné problémy. Prestanete obviňovať svoju matku, životné prostredie alebo prezidenta. Uvedomíte si, že môžete ovládať svoj vlastný osud.