Pre silu a krásu tela a pre radosť duše

   Dnes je ten správny deň...

Ochrana zvierat

Naše vnúčatá sa nás jedného dňa spýtajú: „Kde si bol počas tohto zvieracieho holokaustu? Čo si urobil proti týmto hrozným zločinom?“ Potom už nebudeme môcť povedať: „My sme nevedeli, že sa to deje.“ Helmut Kaplan

Ochrana zvierat

 


Ak chce človek s vojnou a navždy skončiť a nájsť mier, musí najskôr ukončiť vládu animálnych sklonov vo svojom vnútri ako sú: chamtivosť, hnev, pomstychtivosť a nenávisť. Nezaistíme mier medzi národmi, pokiaľ ho nezabezpečíme tiež medzi ľuďmi a zvieratami.

Preto musíme tiež zanechať zabíjanie svojich blížnych, či už ľudí alebo zvierat. Neexistuje iná možnosť ako nastoliť mier, než sa zriecť práva zabíjať. Vegetariánstvo z morálneho hľadiska mierni necitlivosť k utrpeniu druhých a zvyšuje úctu k životu.

Tí, ktorí nachádzajú potešenie v bezohľadnom a neľútostnom zabíjanie nevinných zvierat , neprejavujú žiadne zľutovanie. Zbytočné zabíjanie zvierat pre potravu poukazuje na nedostatok súcitu … „~ Paul Brunton

Zvieratá

 

 

 

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prihlásiť sa
Najnovšie komentáre
Facebook
Fotky dňa
Myšlienky dňa

Najlepšie roky života začnú vtedy, keď prevezmete zodpovednosť za vaše vlastné problémy. Prestanete obviňovať svoju matku, životné prostredie alebo prezidenta. Uvedomíte si, že môžete ovládať svoj vlastný osud.