Pre silu a krásu tela a pre radosť duše

   Dnes je ten správny deň...

Posolstvo zdravia

Na svete je druhá kniha autorky Lenky Drgoncovej

Autorka Mgr. Drgoncová Lenka zo Starej Turej vydala svoju druhú knihu s názvom ,,Posolstvo zdravia“. Presne pred rokom vyšla jej prvotina v susedných Čechách s názvom ,,Poselství potravin“  od vydavateľstva fontána, ktorá sa ale predáva i u nás na Slovensku. Svoju druhú knihu ,,Posolstvo zdravia“ sa autorka rozhodla vydať v slovenčine, ale  žiadne vydavateľstvo nebolo ochotné spolupracovať, preto  si nakoniec  Lenka Drgoncová knihu vydala sama.

,,Je naozaj také náročné zohnať vydavateľa?“

Lenka Drgoncová: ,, V dnešnej dobe áno, pretože je to všetko o reklame. Ak niekto nie je slávni, nikto nechce jeho knihy vydávať. Preto som sa rozhodla knihu vydať sama. Mala som veľké šťastie, pretože som náhodou na fb spoznala jednu spisovateľku  – Emili D. Beňovú, ktorá mi veľmi pomohla.   Ďalším mojím pomocníkom bol spisovateľ Martin  Šimovec a veľmi mi pomohol i môj dobrý kamarát  J. r. Ján Rajnoha RNDr.  “

,,O čom je Vaša druhá kniha?“

Lenka Drgoncová: ,,Ako už z názvu vyplýva o zdraví a liečení. Každá choroba má svoju príčinu, ktorú treba odstrániť, príčiny – nevhodná strava, životný štýl, ale veľkú úlohu zohráva i psychika.  Preto keď človek s niečím bojuje, trápi sa, či koná nesprávne tak je zastavený napr. chorobou“.

 V knihe Posolstvo zdravia sa  čitateľ dozvie, aká je symbolika farieb a svetla v nás. Kniha je akousi príručkou zdravia, to znamená, že ak ochorieme, môžeme v knihe listovať a pomocou stravy, meditácie a zmeny myslenia vyliečiť svoje telo. Myseľ je veľmi silná a spolu s emóciami má veľký vplyv na naše zdravie. Pri liečení si môžeme sami vybrať, čo cítime, že momentálne potrebujeme. Každý z nás prechádza v živote rôznymi fázami. Hlavnou úlohou tejto knihy je posolstvo svetla vo farebnom spektre a liečebná meditácia svetlom v nás. Každá choroba je dôsledkom nesprávnych krokov v našom živote. Možno na úvod by som odporučila na lepšie pochopenie moju prvú knihu – Posolstvo potravín. Tá pomôže lepšie pochopiť súvislosti človeka s potravinami, ktoré si vyberáme. V potravinách je tiež určité posolstvo na duchovnej úrovni, to pôsobí následne na fyzické telo.  Možno prostredníctvom knihy, zistíte niečo viac o sebe a o svojej ceste. Veľmi dôležité je, ak máte nejaký zdravotný problém, používať vlastnú intuíciu a vlastné cítenie.

,,Kde sa dá kúpiť Vaša kniha?“

Lenka Drgoncová: ,,Moja prvá kniha s názvom ,,Poselství potravin“ sa dá kúpiť všade, je v každom kníhkupectve. Ale moja druhá kniha ,,Posolstvo zdravia“,  ktorú som teraz vydala sa dá kúpiť iba prostredníctvom objednávky na facebuku – Lenka Drgoncová Knihy, alebo napísať SMS objednávku na 0917976921,  prípadne si ju čitateľ môže kúpiť, ako e-knihu na http://www.1000knih.sk/obchod/nezaradene/posolstvo-zdravia1.“

,,Plánujete napísať a vydať i ďaľšie knihy?“

Lenka Drgonocvá: ,,Áno, už mám napísanú i tretiu s názvom ,,Posolstvo poznania“, ktorá ale ešte musí prejsť korekciou.  Myslím, že začiatkom nového roka by mohla byť už v predaji.  Plánujem napísať i ďalšie, ale to uvidím časom.

,,Všetky Vaše knihy nesú v názve Posolstvo, má to nejaký význam?“

Lenka Drgoncová: ,,Áno, svoje knihy píšem ako posolstvá pre všetkých, ktorí sa chcú v živote viac zamerať na sebapoznanie a sebazdokonaľovanie.  Knihy sú kľúčom k poznaniu vlastnej  duše, pochopenia súvislostí a symboliky vo všetkom, čo sa nám v živote deje. Všetkým prajem príjemné čítanie.“

Úryvok z knihy:

Svetlo vplýva na naše zdravie – fyzické, duševné a duchovné. Posolstvo, ktoré nesie v sebe daná farba je vo všetkom – strave, kameňoch, kvetoch, planétach, celej zvieracej i rastlinnej ríši. Podľa toho, čo momentálne potrebujeme, si vyberáme. Dôležité je počúvať sám seba, na úrovni duše presne vieme, čo potrebujeme práve teraz. Vzniká prepojenie mikrokozmu a makrokozmu. Spojenie človeka s prírodou a vesmírom. Na svojej ceste, podľa toho, čo momentálne riešime si duša pýta pomoc, ktorú získava z farebného spektra. Každá farba nesie v sebe posolstvo a je prepojená s celou prírodou, vesmírom, ale i ľudskou dušou. Teória farieb:  Sú tri základné farby – červená, žltá a modrá. V kombinácií z nich vieme vytvoriť akúkoľvek farbu. Zmiešaním všetkých troch farieb v rovnakom pomere získame čiernu. …. Oproti každej zo základných farieb leží jej doplnková (komplementárna farba). Tak tvorí kontrast. Tmavo červená – doplnková zelená, …. Neutrálne farby sú: biela, čierna a sivá. Dajú sa skombinovať navzájom alebo s akoukoľvek farbou a vždy tvoria harmóniu.

Tmavá červená. Táto farba nesie v sebe veľa energie, tepla, sily, schopnosti presadiť sa, či robiť zmeny. Učí nás zamerať sa na vlastný život, nie riadiť iných. Je to farba finančného prospechu, motivácie a odvahy. Dáva energiu a sebaistotu v hmote. Kto ju potrebuje, často rieši hmotné veci, peniaze a často býva v neustálom pohybe. Farba je silne spojená s financiami, finančnou stabilitou a hmotu. Presvetľovanie touto farbou odstraňujem únavu a dodáva energiu. Je dobré ju používať napr. pri vyčerpaní a depresiách /tu myslím depresie vnútorné, nie agresivitu, krik a hnev – to by červená mohla ešte podporiť/. Červená nás dostáva späť do hmoty. Tmavá červená je farbou života a aktivity. Silne uzemňuje a chráni. Pomáha byť človeku samým sebou a nemať zbytočný strach. Je vhodná po meditáciách, či pre ,,duchovných ľudí“ na uzemnenie. Ochraňuje v hmote a pomáha prebudiť sa. Preto je vhodná pre ,,zaspatých ľudí“, spomalených, či starších. Ľudia, ktorí jej majú veľa dokážu pekne myšlienky zhmotňovať. Farba lieči hormonálny systém /hlavne ženské a mužské pohlavné orgány/. Ak jej má človek veľa, zvyšuje to pudovosť. Nadmiera môže oslabiť človeka a viesť ho do sexuálnych závislostí. Rubínová je farba ochrany, túžby, zmyselnosti a pudovej hmotnej sily. 9 Možno i preto sa táto farba najviac spája so sexualitou a nevedomím. Nadbytok tejto farby môže spôsobiť ignoráciu, pocit nadradenosti či bojový postoj. Komplementárna farba je zelená.

 

Prihlásiť sa
Najnovšie komentáre
Facebook
Fotky dňa
Myšlienky dňa

Najdôležitejšou úlohou priateľa je, aby ti bol nablízku, keď sa mýliš. Keď máš pravdu, sú po tvojom boku takmer všetci.