Pre silu a krásu tela a pre radosť duše

   Dnes je ten správny deň...

Pobyty v tme

Pobyt v tme december 2018

>> Realizujeme pobyty v tme – v Jablonci pri Bratislave

Koncom roku 2018 som zrealizoval 7 dní v tme spolu s 10 dňovým neprijímaním potravy. Pokúšal som sa o to posledné tri roky, no až teraz to „zrazu“ všetko klaplo a objavili sa ideálne podmienky na tento druh pobytu (dostatok času a samostatná oddelená miestnosť so 100% tmou, wc a sprchou).

Okrem rôznych účinkov na telo, ako je posilnenie všetkých zmyslov, kompletné zrelaxovanie, reštart organizmu, atď…tak pre mňa bol primárny cieľ si proste oddýchnuť a najmä niečo nové sa naučiť bez prijímania zvonku. Mal som zo sebou malý usb nahrávač, ktorému som prelepil led diódu a nahrával som si do neho priebeh pobytu.

Pobyty v tme

Hneď prvý deň sa mi podarilo stratiť presnejší pojem o čase. Napriek tomu že z vonku ku mne občas prenikli zvuky z okolitých dvorov na dedine, tak som sa v záznamoch pomýlil o celý deň. Bolo to zrejme tým, že som celý prvý deň prespal a ďalšie dni som už spával odhadujem len minimálne.  Väčšina ľudí pobyt prespí, no tým že som nejedol a niektoré dni nemal potrebu ani piť, tak som nemal ani takú potrebu spánku. Tu je teda pár postrehov z pobytu v tme:

  • dni, alebo skôr časové úseky medzi spaním mi ubiehali celkom plynule, po fyzickej a psychickej stránke som si oddýchol zrejme ako ešte nikdy
  • udržiaval som sa čo najviac v pohybe, pokračoval som v cvičení jogových asán a beh na mieste.
  • hneď prvú noc sa objavili veľmi živé sny a prešli neskôr do mimo telových zážitkov. V praxi to vyzeralo asi tak, ako keby som nonstop pozeral so zavretými očami nejaký program v 3D prevedení a nebol si vedomí tela. Samozrejme je to čisto subjektívne a ťažko overiteľné no pre mňa to bolo značne poučné.
  • v bdelom stave som si prešiel hlavne introspekciou, plánmi čo ako do budúcnosti u u mňa podstatných záležitostí (rodina, blízky, joga, vegan strava, určenie, atď..)
  • boli aj ťažšie chvíle, ku koncu nejak telo nechcelo prijímať vodu, tak som prestal piť a v podstate to bol niektoré dni suchý pôst
  • celkovo to teda predbehlo moje očakávania, išiel som tam aj s tým, že si len tak oddýchnem a nebudem riešiť nič vážnejšieho…no nešlo to. Tam proste nejak nepodstatné „oddychové veci“ šli bokom.

Hlavná správa z toho všetkého pre mňa bola, že si všetko vytváram sám a som plne zodpovedný za to kde teraz som a čo je zo mňa. Niet sa na koho vyhovárať. Každá myšlienka má svoju vlastnú existenciu, je to elektromagnetická vlna ktorá sa prejaví buď v astrálne nefyzickej rovine alebo ak bude dostatočne posilňovaná, tak skôr či neskôr sa prejaví vo viditeľnom svete v určitej forme.

Výstup von bol zážitok sám o sebe. Oči si zvykali na svetlo len pomaly a farby vyzerali proste ultra HD :)spolu s high definition zvukom :D. Už len kvôli tomuto si to zopakujem opäť niekedy.

Kontaktý formulár
vitazdroje@gmail.com
Najnovšie komentáre