Pre silu a krásu tela a pre radosť duše

   Dnes je ten správny deň...

5. krok – očista ľadvín

Piatym očistným krokom v poradí, je očista ľadvín. Ľadviny sú dôležitým vylučovacím orgánom a je kľúčové ich mať v dobrej kondícii. Pri ďalších očistných metódach, ako napríklad pôsty, sa vďaka ich dobrému fungovaniu, budete môcť dostať hlbšie.

Ľadvinové kamienky a piesok, sú dôsledkom špatného fungovania ľadvín a ich neustáleho preťažovania. Účelom očisty ľadvín, je odstrániť tieto čiastôčky z nich.

Taktiež uvádzame poznámku, že  ako predchádzajúce kroky, aj očista ľadvín vychádza z knihy „Hladověni pro zdraví“ od pani Mudr. Vilmy Partykovej.

Očista

 

 

Očista ľadvín prebieha nasledovne:

 • 1,2, 3… až 7. deň jeme melóny
 • okrem melónov je ešte našou jedinou potravou čierny chlieb

 

U pozornenie: nie som si ničoho vedomí, keďže je to jedna z nakrajších očíst. Akokoľvek triezvy úsudok, je základom každej očisty. Akonáhle počas očisty cítite neistotu, alebo sa necítite dobre, tak ju radšej prerušte!

Počas očisty môžu z Vás vychádzať kamienky alebo piesok. Obvykle je to sprevádzané značnými bolesťami. Očista však splnila tým svoj účel.

Upozornenie od prispievateľa Erika: pokiaľ má človek v sebe väčší kamienok a bude chcieť ísť von, tak môže dostať srdcový záchvat, a preto by pri očiste mal byť aj niekto druhý a mať napr. u seba pomoc: amoniak.

Sunlight: osobne som sa s týmto nestretol, ani u viacerých známych čo očistu realizovali a ani v knihách pani Partykovej. V každom prípade ďakujem Erik za upozornenie, je z pôvodnej knihy od Malachova. Daná skutočnosť môže nastať a opatrnosti nie je nikdy dosť! Každý sme iný a máme za sebou iné skúsenosti a inak sme sa starali o svoje telá. Rozhodne procedúry musia ísť po sebe a očista ľadvín, je až krok číslo 5!

Pomôcky potrebné na realizáciu očisty:

 • melóny
 • čierny chlieb

Vlastná skúsenosť:

 • očistu ľadvín je dobré zrealizovať v lete počas sezóny melónov
 • ak máte radi melón, tak žiadne strachy, celá očista budú len sladké hody :). Mne sa počas 7 dní, ich nepodarilo prejesť a po ukončení očisty som mal nasledujúci deň neodolateľnú chuť na melón…
 • za jeden deň som zjedol cca 4kg melón

 

 

5 Responses to 5. krok – očista ľadvín

 • Ahoj, som rad, ze su taketo stranky aj v slovencine. Mam podobne zmyslanie ako aj ty a som skoro na rovnakej vlne 🙂 (Bashar, Abraham…..) uz dlhsiu dobu.

  Ak ti ale mozem pomoct, popis tie ocistne kury trochu obsirnejsie, lebo napr. konkretne aj u tejto moze dojst k tomu, ze pokial ma clovek v sebe vacsi kamienok a bude chciet ist von, tak moze dostat srdcovy zachvat a preto by pri ociste mal byt aj niekto druhy a mat napr. u seba pomoc: amoniak.

  • Ďakujem Ti Erik za Tvoj postreh, pridal som ho do upozornení pri tejto očiste. Ak máš nejaké ďalšie postrehy k očistám, budem len rád.

   • Ahoj, nemas zaco.

    Pre upresnenie je to z knihy od Malachova – Totalni detoxikace.

    • Knihu poznám, no nečítal som ju, tak pridám aj upozornenia Malachova. Pokiaľ viem Cingroš aj Partyková vychádzali z neho a asi niečo vypustili, ako to býva niekedy 🙂

     • Cital som aj Partykovu a mas pravdu, ze to tam nie je 🙂

      Malachov je jednoducho klasicky osvedceny zdroj s konkretnymi postupmi, co ma svoje vyhody aj nevyhody.

      Z tych nevyhod vidim napr., pouzitie cierneho chlebu pri melonovej kure, to mozno v dobe ked cierny chlieb nebol zafarbeny biely a bol kvalitny.
      Dnes by som to neriskoval a hlavne v tom nevidim zmysel pre vitariana 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prihlásiť sa
Najnovšie komentáre
Facebook
Fotky dňa
Myšlienky dňa

Nič som nenašel...