5. krok – očista ľadvín

Piatym očistným krokom v poradí, je očista ľadvín. Ľadviny sú dôležitým vylučovacím orgánom a je kľúčové ich mať v dobrej kondícii. Pri ďalších očistných metódach, ako napríklad pôsty, sa vďaka ich dobrému fungovaniu, budete môcť dostať hlbšie.

Ľadvinové kamienky a piesok, sú dôsledkom špatného fungovania ľadvín a ich neustáleho preťažovania. Účelom očisty ľadvín, je odstrániť tieto čiastôčky z nich.

Taktiež uvádzame poznámku, že  ako predchádzajúce kroky, aj očista ľadvín vychádza z knihy „Hladověni pro zdraví“ od pani Mudr. Vilmy Partykovej.

Očista

Očista ľadvín prebieha nasledovne:

 • 1,2, 3… až 7. deň jeme melóny
 • okrem melónov je ešte našou jedinou potravou čierny chlieb

Upozornenie: nie som si ničoho vedomí, keďže je to jedna z nakrajších očíst. Akokoľvek triezvy úsudok, je základom každej očisty. Akonáhle počas očisty cítite neistotu, alebo sa necítite dobre, tak ju radšej prerušte!

Počas očisty môžu z Vás vychádzať kamienky alebo piesok. Obvykle je to sprevádzané značnými bolesťami. Očista však splnila tým svoj účel.

Upozornenie od prispievateľa Erika: pokiaľ má človek v sebe väčší kamienok a bude chcieť ísť von, tak môže dostať srdcový záchvat, a preto by pri očiste mal byť aj niekto druhý a mať napr. u seba pomoc: amoniak.

Sunlight: osobne som sa s týmto nestretol, ani u viacerých známych čo očistu realizovali a ani v knihách pani Partykovej. V každom prípade ďakujem Erik za upozornenie, je z pôvodnej knihy od Malachova. Daná skutočnosť môže nastať a opatrnosti nie je nikdy dosť! Každý sme iný a máme za sebou iné skúsenosti a inak sme sa starali o svoje telá. Rozhodne procedúry musia ísť po sebe a očista ľadvín, je až krok číslo 5!

Pomôcky potrebné na realizáciu očisty:

 • melóny
 • čierny chlieb

Vlastná skúsenosť:

 • očistu ľadvín je dobré zrealizovať v lete počas sezóny melónov
 • ak máte radi melón, tak žiadne strachy, celá očista budú len sladké hody :). Mne sa počas 7 dní, ich nepodarilo prejesť a po ukončení očisty som mal nasledujúci deň neodolateľnú chuť na melón…
 • za jeden deň som zjedol cca 4kg melón
7 Comments
 1. Ahoj, som rad, ze su taketo stranky aj v slovencine. Mam podobne zmyslanie ako aj ty a som skoro na rovnakej vlne 🙂 (Bashar, Abraham…..) uz dlhsiu dobu.

  Ak ti ale mozem pomoct, popis tie ocistne kury trochu obsirnejsie, lebo napr. konkretne aj u tejto moze dojst k tomu, ze pokial ma clovek v sebe vacsi kamienok a bude chciet ist von, tak moze dostat srdcovy zachvat a preto by pri ociste mal byt aj niekto druhy a mat napr. u seba pomoc: amoniak.

  • Ďakujem Ti Erik za Tvoj postreh, pridal som ho do upozornení pri tejto očiste. Ak máš nejaké ďalšie postrehy k očistám, budem len rád.

   • Ahoj, nemas zaco.

    Pre upresnenie je to z knihy od Malachova – Totalni detoxikace.

    • Knihu poznám, no nečítal som ju, tak pridám aj upozornenia Malachova. Pokiaľ viem Cingroš aj Partyková vychádzali z neho a asi niečo vypustili, ako to býva niekedy 🙂

     • Cital som aj Partykovu a mas pravdu, ze to tam nie je 🙂

      Malachov je jednoducho klasicky osvedceny zdroj s konkretnymi postupmi, co ma svoje vyhody aj nevyhody.

      Z tych nevyhod vidim napr., pouzitie cierneho chlebu pri melonovej kure, to mozno v dobe ked cierny chlieb nebol zafarbeny biely a bol kvalitny.
      Dnes by som to neriskoval a hlavne v tom nevidim zmysel pre vitariana 🙂

 2. Ahoj, chcem sa opýtať na radu – myslíš že je bezpečné vykonávať túto očistu bez predošlých krokov? Obličky mám oslabené – cítim to, ale o kameňoch ani piesku neviem. Na vykonanie všetkých predošlých krokov sa necítim (navyše ešte kojím 1,5 ročného syna takže niektoré mi ani neprídu bezpečné). Ale práve táto očista sa mi veľmi páči – preto sa pýtam.

 3. Ahoj Lea, istotne áno. Očista je ľahká, veľmi príjemná. Samozrejme však sleduj sa pozorne ako sa budeš cítiť počas jednotlivých dní.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *