Pre silu a krásu tela a pre radosť duše

   Dnes je ten správny deň...

5. krok – očista ľadvín

Piatym očistným krokom v poradí, je očista ľadvín. Ľadviny sú dôležitým vylučovacím orgánom a je kľúčové ich mať v dobrej kondícii. Pri ďalších očistných metódach, ako napríklad pôsty, sa vďaka ich dobrému fungovaniu, budete môcť dostať hlbšie.

Ľadvinové kamienky a piesok, sú dôsledkom špatného fungovania ľadvín a ich neustáleho preťažovania. Účelom očisty ľadvín, je odstrániť tieto čiastôčky z nich.

Taktiež uvádzame poznámku, že  ako predchádzajúce kroky, aj očista ľadvín vychádza z knihy „Hladověni pro zdraví“ od pani Mudr. Vilmy Partykovej.

Očista

 

 

Očista ľadvín prebieha nasledovne:

  • 1,2, 3… až 7. deň jeme melóny
  • okrem melónov je ešte našou jedinou potravou čierny chlieb

 

U pozornenie: nie som si ničoho vedomí, keďže je to jedna z nakrajších očíst. Akokoľvek triezvy úsudok, je základom každej očisty. Akonáhle počas očisty cítite neistotu, alebo sa necítite dobre, tak ju radšej prerušte!

Počas očisty môžu z Vás vychádzať kamienky alebo piesok. Obvykle je to sprevádzané značnými bolesťami. Očista však splnila tým svoj účel.

Upozornenie od prispievateľa Erika: pokiaľ má človek v sebe väčší kamienok a bude chcieť ísť von, tak môže dostať srdcový záchvat, a preto by pri očiste mal byť aj niekto druhý a mať napr. u seba pomoc: amoniak.

Sunlight: osobne som sa s týmto nestretol, ani u viacerých známych čo očistu realizovali a ani v knihách pani Partykovej. V každom prípade ďakujem Erik za upozornenie, je z pôvodnej knihy od Malachova. Daná skutočnosť môže nastať a opatrnosti nie je nikdy dosť! Každý sme iný a máme za sebou iné skúsenosti a inak sme sa starali o svoje telá. Rozhodne procedúry musia ísť po sebe a očista ľadvín, je až krok číslo 5!

Pomôcky potrebné na realizáciu očisty:

  • melóny
  • čierny chlieb

Vlastná skúsenosť:

  • očistu ľadvín je dobré zrealizovať v lete počas sezóny melónov
  • ak máte radi melón, tak žiadne strachy, celá očista budú len sladké hody :). Mne sa počas 7 dní, ich nepodarilo prejesť a po ukončení očisty som mal nasledujúci deň neodolateľnú chuť na melón…
  • za jeden deň som zjedol cca 4kg melón

 

 

7
Leave a Reply

avatar
3 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
LeaJuraj (admin)Erik Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Erik
Guest
Erik

Ahoj, som rad, ze su taketo stranky aj v slovencine. Mam podobne zmyslanie ako aj ty a som skoro na rovnakej vlne 🙂 (Bashar, Abraham…..) uz dlhsiu dobu.

Ak ti ale mozem pomoct, popis tie ocistne kury trochu obsirnejsie, lebo napr. konkretne aj u tejto moze dojst k tomu, ze pokial ma clovek v sebe vacsi kamienok a bude chciet ist von, tak moze dostat srdcovy zachvat a preto by pri ociste mal byt aj niekto druhy a mat napr. u seba pomoc: amoniak.

Lea
Guest
Lea

Ahoj, chcem sa opýtať na radu – myslíš že je bezpečné vykonávať túto očistu bez predošlých krokov? Obličky mám oslabené – cítim to, ale o kameňoch ani piesku neviem. Na vykonanie všetkých predošlých krokov sa necítim (navyše ešte kojím 1,5 ročného syna takže niektoré mi ani neprídu bezpečné). Ale práve táto očista sa mi veľmi páči – preto sa pýtam.

Prihlásiť sa
Najnovšie komentáre
Facebook
Fotky dňa
Myšlienky dňa

Dnešok je tým správnym dňom...