Na úvod by ma zaujímalo, ako si sa dostal k astrálnemu cestovaniu. Čo ťa viedlo vyskúšať to, či si mal na začiatku učiteľa ako dlho sa tomu venuješ?

Moja cesta k astrálnemu cestovaniu bola dosť komplikovaná. Na začiatku to bol všeobecný záujem o duchovno ako také, po čase sa k tomu pridalo objavenie liečiteľských schopností, ktoré som chcel rozvíjať. Toto viedlo k vytvoreniu organizácie ANNWIN, ktorá stála za prípravou a organizovaním kurzov so zameraním na duchovný rozvoj človeka. Jeden z prvých kurzov, ktoré ANNWIN pripravil s lektorom zo zahraničia, bol kurz Šamanské putovanie ku sile a liečeniu (dnes už len Šamanské putovanie).
Už samotné šamanské cesty do niekaždodennej reality sú považované za istý druh astrálneho cestovania a tak bolo stretnutie s metódou astrálneho cestovania podľa Roberta Monroea logickým vyústením záujmu v tomto smere. Zhodou okolností sa cesta do škótska za lektormi Monroeovho inštitútu udiala v krátkom čase po absolvovaní prvého šamanského kurzu. Pobyt v škótsku priniesol nielen mnoho osobných zážitkov, ale aj možnosť priniesť túto metódu na Slovensko, čo sa nakoniec podarilo v októbri 1995 zorganizovaním prvého kurzu Prechod bránou.
astral

Mohol by si, prosím, čitateľom bližšie predstaviť čo je to astrálne cestovanie?

Astrálne cestovanie je proces, počas ktorého sa astrálny cestovateľ dostane mimo svoje fyzické telo do sveta, ktorý nazývame astrálny svet/priestor.

Aký prínos vidíš v AC, čo všetko je možné vďaka nemu získať a objaviť?

Hlavným prínosom je zážitok oslobodenia sa od hmoty. Málokto si hneď uvedomí, že v astrále nepôsobia zákony fyziky, tak ako ich poznáme z fyzickej reality. Oslobodenie sa od hmoty je transformačná skúsenosť, ktorá dokáže trvale zmeniť naše postoje a pohľad na (fyzický) svet a na náš život.

Veľa ľudí sa obáva astrálneho cestovania. Tak to bolo aj so mnou, kým som pochopil, že sa nie je čoho báť, iba ak sám seba. Mohol by si bližšie poukázať na riziká AC, čomu sa treba vyhýbať a v akých stavoch nie je vhodné vstupovať do AC?

Strach z astrálneho cestovania je predovšetkým spojený s procesom oddeľovania sa od tela. Tento proces môžeme nazvať aj malou smrťou, no smrť nám samozrejme nehrozí. Prekonanie tohto strachu a aj iných strachov je súčasťou transformačnej skúsenosti, o ktorej som už hovoril.

Mohol by si, prosím, povedať nejaké zážitky z Tvojich AC?

Jeden z veľmi silných zážitkov, ktoré som mal v počiatkoch môjho cestovania, bol spojený s vedomou cestou za vlastnou smrťou. Na tejto ceste som stretol sprievodcu, ktorého som nikdy predtým a nikdy potom nestretol. Bol ním Robert Monroe, zakladateľ Monroeovho inštitútu a propagátor astrálneho cestovania. Musím podotknúť, že v tom čase (rok 1996) bol Robert Monroe už rok po smrti.

Ako často cestuješ do AC? Ktorá je Tvoja obľúbená metóda vstupu?

Astrálne cestovanie nepoužívam ako prostriedok zábavy či oddychu, ale zväčša pri liečení iných ľudí. Pre výstup z tela nepoužívam žiadnu konkrétnu metódu, nakoľko sa z tela viem dostať veľmi rýchlo, takmer okamžite.

Stretávaš sa na AC so svojím duchovným sprievodcom? Ak áno, aké úlohy/lekcie Ti dáva?

Kontakt s astrálnym/duchovným sprievodcom je jeden z najdôležitejších počas pobytu v astrálnom priestore. Sprievodca či sprievodcovia dokážu cestovateľovi pomôcť v orientácii v priestore, chrániť ho v nebezpečných situáciách, no predovšetkým duchovne viesť. Úlohy a lekcie sprievodcu sú veľmi individuálne podľa miery schopností a zručností cestovateľa. Pre mňa osobne bola jedna z najťažších úloh naučiť sa trpezlivosti. Myslím si, že trpezlivosť je niečo čo v súčasnosti chýba veľmi veľa ľuďom, no predovšetkým tým, ktorí sa snažia o astrálne cestovanie.

Mal si aj “negatívny” zážitok na AC, navštívil si nižšie svety?

Čo je to negatívny zážitok? Každý aj nepríjemný zážitok môžeme vnímať pozitívne ako príležitosť k osobnému či duchovnému rastu. Preto si nemyslím, že by som mal nejaký negatívny zážitok. To isté platí o “nižších a vyšších svetoch”. Je to len naša ťažkopádna snaha “škatuľkovať”.

Ktoré miesta, planéty alebo dimenzie najčastejšie navštevuješ? Bol si aj vo vyšších svetoch?

Najčastejšie sa pohybujem v hraniciach tohto sveta, ale samozrejme, že som bol aj v oblastiach mimo našej galaxie. Tieto cesty však pre môj osobný rozvoj nie sú dôležité, preto ich veľmi nepodnikám. Tým však nechcem povedať, že tieto cesty nemôžu byť dôležité pre iného cestovateľa.

Stretávaš sa v AC aj s inými cestovateľmi alebo entitami z iných planét a dimenzií?

Stretnutia s inými cestovateľmi je jedna z najlepších a najzábavnejších príležitostí zdokonaľovania sa v pohybe astrálom. Sám odporúčam mojim žiakom, aby takéto cesty podnikali, pretože astrálny svet má odlišné zákonitosti ako svet fyzický a stretnutia so živými formami energie (inými astrálnymi cestovateľmi) sú nezameniteľné a nezabudnuteľné. Samozrejme v astrálnom priestore je možné stretnúť aj tých, ktorí svoje pôsobenie vo fyzickej realite už dávno skončili, no nenašli cestu na druhú stranu. Stretnutí s duchmi mŕtvych sa báť nemusíme, aj keď je to pre väčšinu cestovateľov nepríjemný zážitok. Duchovia mŕtvych nám nedokážu ublížiť a pokiaľ sme opatrní a riadime sa radami sprievodcu, nič zlé sa nám nestane.

Niektorí cestovatelia popisujú, že čas plynie inak v AC. Mne sa zatiaľ stalo len, že čas plynul približne rovnako na mojej pocitovej úrovni. Bol si niekedy na AC napr. mesiac a v našom svete prebehlo len pár hodín?

Áno, naše vnímanie času je v astrále odlišné od toho vo fyzickom svete. Preto sa môže stať, že máme pocit, akoby sme v astrále boli dlhé hodiny, no po návrate zistíme, že ubehlo len pár minút, alebo naopak.

Niektorí sa skúšajú dostať na AC pomocou ayahuasci, či marihuany. Schvaľuješ použitie týchto bylín?

Môj osobný postoj k použitiu pomocných látok k navodeniu stavov vhodných pre astrálne cestovanie je zväčša negatívny. Na druhej strane chápem, že sú ľudia, ktorí nemajú schopnosť dostať sa do astrálu iným spôsobom ako s použitím pomocných látok. Pre ilustráciu rozdielu môžme použiť prirovnanie s jazdou autom. Astrálny cestovateľ, ktorý nepoužíva pomocné látky je ako šofér auta. Má smerovanie jazdy ako aj jazdu samotnú pod kontrolou, na druhej strane nemá toľko možností obdivovať okolie, nakoľko sa musí “sústrediť” na jazdu. Človek, ktorý používa pomocné látky je na druhej strane len spolujazdcom. Má možnosť “vychutnať” si jazdu naplno, no priebeh ani jej smerovanie neovplyvní.

Aké sú iné podporné metódy vstupu do AC a ktoré sú, podľa Teba, vhodné?

Vo väčšine kultúr sa pre navodzovanie stavov vhodných pre astrálne cestovanie používa rytmus. Rytmický zvuk bubnov nenásilným spôsobom ovplyvní alebo zmení frekvenciu našich mozgových vĺn, čo vedie k navodeniu už spomínaných stavov vedomia vhodných pre astrálne cestovanie.

Ako, podľa teba, súvisí AC so stravou a športom?

Strava a pohyb môžu zásadným spôsobom ovplyvniť priebeh astrálneho cestovania. Je to preto, že myseľ a telo sa vzájomne ovplyvňujú a počas astrálneho cestovania je naša myseľ to, čo nám pomáha riadiť celý proces.

Viem že organizuješ kurzy AC. Ako ľudia prijímajú tento nový rozmer v ich živote, ide im to ľahko?

Pre mnohých ľudí je skúsenosť mimotelového zážitku spojeného s astrálnym cestovaním niečo úžasné, no zároveň sa toho aj obávajú. Aj preto sa na začiatku musíme popasovať s týmito obavami a až potom môžme začať objavovať nové a neznáme.

Ak je to verejné, koľko ľudí prešlo Tvojimi kurzmi?

Tento rok v októbri to bude presne 20 rokov odkedy som zorganizoval prvý kurz Prechod bránou na Slovensku. Odvtedy sa kurzu zúčastnilo niekoľko stoviek ľudí. Mnohí z nich sa na kurz opätovne vracajú, pretože si chcú zopakovať a zažiť skupinovú silu, ktorá je pre mnohých veľmi potrebná a nápomocná.

Mohol by si stručne naznačiť ako prebieha výuka v Tvojom kurze? Aké techniky vstupu na AC používate?

Kurz Prechod bránou pozostáva z dvoch samostatných na seba nadväzujúcich kurzov, ktoré využívajú techniky a metódy vyvinuté v Monroovom inštitúte. Tieto metódy sú postavené na použití špeciálnej zvukovo vedenej techniy známej ako Hemi-Sync®. Hemi-Sync je moderná technika ovplyvňujúca frekvenciu mozgových vĺn podobne ako po stáročia používané perkusie (bubny a pod.). V prvom kurze sa účastníci zoznamujú so základnými technikami relaxácie a meditácie, pričom dôraz sa kladie na postupné odstraňovanie strachu, ktorý je hlavnou prekážkou v dosiahnutí AC a na osobnostný rozvoj človeka. Druhý kurz už obsahuje samotné techniky, ktoré vedú k dostaniu sa do astrálu.

Ďakujem za rozhovor.

4 3 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
67 Comments
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
9 years ago

MáM ZáUJEM O TENTO KURZ…
J. BOROň, 0905483993

Michal Macháček
Michal Macháček
8 years ago
Reply to  Juraj (admin)

Dobrý den,
rád bych se také zůčastnil tohoto kurzu.
Děkuji

Lela
Lela
9 years ago

Astralne cestovanie ma uz dlho fascinuje, ale tiez sa toho zatial velmi bojim… Mam tento rok 17 rokov, a taktiez nie som z Bratislavy… Myslite, ze by som sa kurzu mohla zucastnit? Ak sa bude dat, a nezlaknem sa 😉

Kristína Matovičová
Kristína Matovičová
9 years ago

Som Lelina kamarátka,mám 18 a rada by som sa kurzu zúčastnila tiež. Obidve sa o túto tému už dlho zaujímame,no keď sa naskytne príležitosť vyskúšať si to na vlastnej koži,neváhame!! 🙂

WhiteWolfSix
WhiteWolfSix
9 years ago

Ahoj Lela, kurz Prechod branou 1 je postaveny tak, aby ho mohol bezpecne absolvovat kazdy prihlaseny ucastnik. Ako som uz v rozhovore spomenul, na “jednicke” (Prechod branou 1) sa astralnemu cestovaniu nevenujeme. Skor budeme pracovat na obavach a strachu, ktory sa moze objavit pocas “dvojky” (Prechod branou 2), kde sa uz nacvicuje vystup z tela a astralne cestovanie. Ak sa po jednicke nebudes citit na dvojku, mozes pockat par mesiacov ci rokov a ist na kurz vtedy, ked si budes ista, ze to zvladnes. Kazdopadne, drzim Ti palce, aby si to vsetko zvladla. 😉

Movement
Movement
9 years ago

Zdravim, mohol by som sa prosim Vas dozvediet nieco viac o tomto kurze a ci je to este aktualne.

Rado
Rado
8 years ago

ahoj, tiez by som chcel vyskusat tento kurz.

Radim
Radim
8 years ago

Ahoj, můžu prosím dostat mail, případně telefon nebo internetové stránky lektora?

Matej
Matej
8 years ago

Ahoj, mohol by som taktiez dostat nejaky kontakt? Dakujem pekne 🙂

eva
eva
8 years ago

mam zaujem o kurz

Tomáš
Tomáš
8 years ago

Kedy bude ďalší kurz A.C. ?

Peter
Peter
8 years ago

Zdravím, prosím o zaslanie informácií o ďalších kurzoch na mail, vďaka 🙂

Slavo
Slavo
8 years ago

Pekny večer. Mam zaujem o tento kurz. Ďakujem.

Emma
Emma
8 years ago

Zdravím, mala by som záujem o kurz 🙂

Adri
Adri
8 years ago

Ahoj. Ja sa toho cestovania nebojim vobec, velmi ma to laka 🙂 tiez by som poprosila info, dakujem 🙂

Jozef
Jozef
8 years ago

Zdravím. Už dlhšiu dobu sa venujem meditacií a spoznávaniu samého seba. A myslím že som pripravený na AC. A mal by som záujem absolvovať tento kurz. Poprosil by som viac info ďakujem.

Hanička Dušička
Hanička Dušička
8 years ago

Keď idem astralne cestovať, mám mať otvorené alebo zatvorené oči?

Ketrin
Ketrin
8 years ago

Dobrý den , može sa stať že pri opúšťaní tela začne s človekom hádzať ? mala som pocit akoby som mala epileptický záchvat a počula som čudný zvuk a vtedy som spanikárila.

Michal
Michal
8 years ago

dobry vecer mal by som zaujem zucastnit sa kurzu AC dakujem

Jaro
Jaro
8 years ago

Rád by som to skúsil tiež :)) dnes som to zistil a veľmi rád by som sa to chcel naučiť,pretože sa chcem stretnúť s osobou,ktorá mi je veľmi drahá.Vek-18

Maria Samcikova
Maria Samcikova
7 years ago

Dobry den rada by som sa zucastnila kurzu astralne cestovanie. S prvymi informaciami o astralnom cestovani som ziskala pri citani knihy Strovolodsky mag .

natalia
natalia
7 years ago

zdravím mám zaujem o kurz 🙂

Marcel
7 years ago

Myslim si ze je to chvilku pekne cestovat a tak……cestujem uz dlho ale jednu nevihodu to press ma Co ak dusa zacestovala prilis daleko od tela aby ho mohla najst Co ak po dlho case nebude money aby sa telos a fuss zjednotila volam sa Marcel a ties tak trochu cestujem…..uz Asi 4. Rok a as dnes som pochopil Co mi vastness je . Skratke diky..p’s ako sa moja dust vrati spat?

WhiteWolfSix
7 years ago
Reply to  Marcel

Ahoj Marcel, začnem od konca, ak si stratil časť duše (celú určite nie), je možné ju nájsť a vrátiť. Sám to nemáš ako spraviť, keďže na to nemáš prostriedky (nemyslím financie). Ak budeš mať záujem, napíš mi na spiritual@annwin.eu a môžme sa dohodnúť.
Väčšinou pri AC strata časti duše nehrozí, pretože k tomu je potrebné, aby došlo k závažnému traumatickému zážitku, čo sa pri AC bežne nestáva a určite to nespôsobí ďaleké AC.

Peter
Peter
7 years ago

Dobrý deň,
rád by som sa niečo viac dozvedel o vašom kurze,
je ešte niekedy tento rok 1 aj 2 -ka ?
Ďakujem
S pozdravom
Peter

WhiteWolfSix
7 years ago
Reply to  Peter

Ahoj Peter, posledný kurz Prechod bránou 1 (PB1) v tomto roku (2016) sa koná v decembri, Prechod bránou 2 (PB2) je plánovaný na február 2017. Samozrejme, bez PB1 nie je možné absolvovať kurz PB2.

Dušan
Dušan
7 years ago

Astrálne cestovanie je úžasné, som samouk a trvalo mi mesiace kým sa mi to prvý krát podarilo, ale odvtedy ho praktizujem skoro každý deň, trocha mám obavy sám zo seba, pretože ten druhý svet sa mi páči viac než tento a neviem sa dočkať, kedy tam môžem znova odísť. Cítim sa tam lepšie a niekedy mám pocit, že sem vlastne ani nepatrím. Nie je to nebezpečné? Nemôže dôjsť k tomu, že časom budem mať problém rozoznávať a jasne odlišovať zákony týchto diametrálne odlišných svetov? Môžem sa úplne náhodne stretnúť v astrále s iným cestovateľom? zatiaľ sa mi to nepodarilo.

Imrich
Imrich
7 years ago

Je to už vyše roka, čo som sa o AC dozvedel a tento čas sa tomu aj intenzívne venujem, žiaľ so stále klesajúcimi úspechmi. Prešiel som už v podstate “dlhú cestu”, naučil som sa spať na chrbte, zbavil som sa strachu, skôr ma už naopak hnevá, že som to ešte nezvládol, často som mával lucídne sny, kde sa mi darilo dej sna celkom úspešne “riadiť”, zhruba 1-krát týždenne som dosiahol aj stav vibrácií tým, že po zhruba 1/2 hodine uvoľňovania sa som tesne pred zaspaním viacej “sústredil”, čím začali vibrácie (aj keď väčšinou som zaspal). Nikdy som však telo neopustil,… Read more »

WhiteWolfSix
7 years ago

Imrich, pojem “dlhá cesta” je veľmi relatívny. Pre niekoho je rok dlhá doba, pre iného veľmi krátka. Pri AC sa vyžaduje predovšetkým trpezlivosť, otvorenosť, a predovšetkým jasný zámer, ktorý určuje úspešnosť opustenia tela.

Imrich
Imrich
7 years ago
Reply to  WhiteWolfSix

Ďakujem za povzbudivé slová, viem, že to bude vyzerať ako obrovská náhoda, ale už tuším, kde a kedy som začal mať problém a dnes poobede, kedy som opäť “zaľahol”, sa mi to pravdepodobne potvrdilo. Bol som na základe mojich doterajších biednych znalostí presvedčený, že poloha na chrbte je najlepšia na opustenie tela, a tak som si ju tvrdo nacvičil, aj keď mi to pohodlné nebolo. Zo začiatku sa mi to začalo osvedčovať, no v poslednej dobe som v tejto polohe začal chrápať (čo na začiatku nebolo) a výsledok je ten, že po uvoľnení tela, keď som už takmer telo uspal… Read more »

WhiteWolfSix
7 years ago
Reply to  Imrich

Nemáš za čo. Som rád, že si sa pohol vpred. 😉

WhiteWolfSix
7 years ago

Ak máte záujem o kurzy astrálneho cestovania, termíny jednotlivých kurzov môžete nájsť na stránke http://www.whitewolfsix.sk/udalosti (hľadajte kurz Prechod bránou 1 a 2).
Ak nechcete prísť o termín a nechce sa Vám pravidelne kontrolovať túto stránku, môžete sa prihlásiť do mailing listu k odberu noviniek (http://www.whitewolfsix.sk/home#novinky) alebo sa stať členom FB skupiny (https://www.facebook.com/groups/ANNWINforum/), kde sa tiež objavujú termíny týchto kurzov.

Tojejedno
Tojejedno
7 years ago

Myslim, ze je to dost nebezpecna spiritisticka metoda. Radsej sa s tym nezahravajte, ak nechcete mat kontakt s demonami.

Feri
Feri
7 years ago
Reply to  Tojejedno

Tebe dobre šľuhá na mozgy, veď to je overená metóda Jožka z Očovej,… Bársjaký mudrlant tu bude vpisovať,…

Martin
Martin
7 years ago

Dobry den vedeli by ste mi dat kontakt na pana co robi tento kurz ? Dakujem

Nikolas
Nikolas
6 years ago

Prosim vas,chcel by som sa zucastnit,kde ? Alebo niaky kontakt,prosim

WhiteWolfSix
6 years ago
pali
pali
6 years ago

Zdravim chcel by som len poradit.. uz je to zopar rokov co sa mi to podarilo.. bez akeho kolvek cvicenia sa mi stalo ze sa mi to zacalo diat same od seba.. najpr som pocul cudny sum niekde v zahlavy a postupne som vnimal ako sa dvihaju same ruky.. mal som velky strach a ani zdaleka som netusil co sa somnou deje.. takto sa to somnou tocilo niekolko mesiacov samozrejme nie denne ale vtedy ked som to najmenej cakal pred spanim.. neskôr sa mi uz podarilo odpichnut aj trup. cely cas ma prenasledoval strach hlavne z nevedomosti.. celkovo som sa… Read more »

WhiteWolfSix
6 years ago

Ahoj Pali, nuž, Tvoje modlitby a prosby boli vypočuté a tak sa Ti táto Tvoja “schopnosť” jednoducho zablokovala. Kľúč k odblokovaniu je samozrejme v Tebe. Cesta späť bude vyžadovať minimálne toľko vnútornej sily a odhodlania, koľko si vložil kedysi v prosbách a modlitbách do toho, aby si to nemal. 😉 Hlavne budeš potrebovať popracovať na strachu.

Leo
Leo
6 years ago

Zdravím… Mám velký záujem o astrálne cestovanie. Sám sa tomu venujem už 2roky. No ale takým spôsobom že… týždeň sa snažím a potom to vzdám.. Potrebujem niekoho kto by ma viedol, momentálne som na tom tak že sa nehodlám vzdať sa pokúšam sa o to len že na internete sú informacie ktoré môžu ale nemusia pomôcť. Prosím sú tieto kurzy stále dostupne ? Chcem sa tomu venovať, rozvíjať to.

Leo
Leo
6 years ago
Reply to  Juraj (admin)

Ďakujem mnoho krát.

Leo
Leo
6 years ago
Reply to  Juraj (admin)

Mám na vás ešte jednu otázku alebo asi aj viac… Jeden nemenovaný mi dávnejšie hovoril že energiu vesmíru využiť. je to pravda ? Dá sa energia vesmíru využívať vďaka astrálnemu cestovaniu tak aby liečila či bola nápomocná pri napríklad kynézach ? ako je napríklad pyrokynéza apod. A čo kúzla, môžem alebo je nejaká šanca či spôsob zosielať nejaké kúzla ? (Pýtam sa vás na základe toho čo mi hovoril vyššie zmienovaný nemenovaný).

Leo
Leo
6 years ago
Reply to  Juraj (admin)

Určite napíšem… 🙂 No uf je toho vela no

Branik
Branik
6 years ago

Pred rokmi sa mi podarilo opustit moje telo. Vtedy som o astralnom cestovani nic netusil. Cital som len jednu knihu od Davidsona kde bol akysi navod ako moze dusa vystupit z tela. Mne sa to podarilo velmi rychlo. V mojom pripade som nasiel vo mne svetly bod, ktory som nasledoval az kym som sa zrazu neuvidel zhora. Strasne ma to tahalo k velkemu svetlu kde som vedel, ze sa vsetko dozviem, ale zlakol som sa a vratil sa spat. Tusil som totiz, ze sa mozno nebudem chciet vratit. Tento stav si viem navodit aj dnes, ale strach mi nedovoli ist… Read more »

Leo
Leo
6 years ago
Reply to  Branik

Tie sny , a bod si viem celkom predstaviť ako to máš. Sny mávam doslova niekedy až kruté. Ale tieto sny neviem akým spôsobom ale dokázal som v sebe nájst tri dalšie osoby. Môže to zniet ako že mám rozdvojenu osobnosť no nieje to tak, tieto osoby vídam len v snoch. Bál som sa ich no raz ked som mal asi najhorší sen tak sa ozval len hlas upokoj sa dýchaj a potom ma len objali velké zlaté ruky, no bol to pocit fakt na ktorý sa zabudnut neda… taký pocit bezpečia pokoja a harmonie som ešte nezažil…

Martin Matuš
Martin Matuš
6 years ago

Mal by som záujem o Kurz.

Bianka
Bianka
5 years ago

Tiež by som mala záujem ???? môžem sa toho zúčastniť aj keď mám len 14 rokov?

Simona Lisáková
Simona Lisáková
3 years ago

dobrý deň, robíte ešte tieto kurzy?

Martin
Martin
3 years ago
Reply to  Juraj admin

poprosim aj ja kontakt na lektora 🙂