Astrálne cestovanie – rozhovor s Václavom

Ako si sa dostal k astrálnemu cestovaniu (AC) a lucidnému snívaniu (LD) ?

K tomuto fenoménu jsem se dostal čistě náhodně, když jsem procházel videa na youtube. Narazil jsem na jeden dokumentární film který se jmenoval FÁZE-únosy mimozemšťany, lucidní snění, mimotělní zážitky.

Čo ťa k tomu viedlo to vyskúšať ?

Již dříve jsem byl fascinován výpověďmi osob které zažli okamžiky blízké smrti, a jednoho času jsem se zajímal trošičku i o exopolitiku tak jsem neváhal a to video jsem spustil. Dokument ve mě vyvolal obrovské nadšení, že něco takového jako okamžik blízké smrti si můžu na vlastní kůži vyzkoušet v bezpečí a pohodlí domova, byl jsem překvapen že existují i metody a techniky jak těchto pozměněných stavů vědomí dosáhnout.
astrálne cestovanie

Kto bol Tvojím učiteľom, alebo aké zdroje informácií Ti pomohli cestovať na začiatku ?

Mím zdrojem informací byl zpočátku samotný dokument a kniha kterou jsem našel na stránkách obe4u.com, autorem této knihy je zkušený badatel tohoto fenoménu Michael Raduga. Později jsem si přečetl pasáže z různých knich zaměřených na toto téma, např.: Lucidní snění – Stephen LaBerge , Astrální projekce – Robert S. Peterson

Ako dlho Ti trvalo kým si prvýkrát vycestoval ?

Jelikož jsem byl naprosto fascinovaný a unesený tím že si mohu něco takového vyzkoušet ihned druhý nebo třetí den jsem díky tomuto nadšení okusil zážitek OBE který byl pro mě natolik intenzivní že jsem tomu nemohl ani uvěřit, dokud nikdo sám nezažije něco podobného nemůže ten pocit pochopit.

Spomedzi Tvojich zážitkov z AC, povedal by si prosím o nejakých ?

Popíši můj první OBE zážitek. Večer okolo 22. hodiny jsem šel ulehnout do své postele a za použití instrukcí v knize od Michaela Radugy jsem začal s intuitivním uvolňováním svého těla a mysli. Nejdříve jsem jen nehybně ležel a snažil se potlačit každou myšlenku která se objevila, až do té doby kdy jsem se cítil opravdu uvolněný jak mentálně tak fyzicky. Poté jsem začal s cyklováním různých technik pro opuštění těla, které se provádí když jste ve stavu mezi bdědím a spánkem. Tím jsem si ujasnil jak budu postupovat až se dostanu do tohoto stavu těsně před uplným probuzením. Když jsem skončil s tréninkem cyklování těchto technik, cítil jsem se ještě více uvolněný a po chvíli jsem měl lehké pocity točení a pozoroval jsem jemné světelné vzory za zavřenými víčky.Poté co tyto jevy ustali jsem usnul a následoval sen ve kterém jesem si uvědomil že jde o sen a probudil jsem se do onoho stavu mezi spánkem a bdělostí. Nemohl jsem se pohnout a ihned jsem věděl že zažívám OBE, v tu chvíli přišli jemné vibrace které postupovali od chodidel až do celého těla. Tyto vibrace doprovázel velice hlasitý zvuk, který se stupňoval až jsem měl pocit že mi vedle hlavy startuje stíhačka.Ty doprovodné jevy jsem si užíval protože jsem věděl že mi nehrozí žádné nebezpečí, i přesto jsem byl poměrně vystrašený, stále jsem se snažil vstát a tím opustit tělo. S tím jak vibrace a hlasitý zvuk polevovali jsem se čím dál tím víc blížil onomu opuštění těla. Samotné oddělení probíhalo velmi ztuha a křečovitě, měl jsem pocit jakobych byl vívenásobně těžší než normálně. Nakonec jsem vystoupil z těla a šel ihned k vypínači světla na konci mého pokoje, ovšem když jsem jej stiskl nic se nestalo a světlo zůstalo vypnuté. S neuvěřitelným nadšením že se mi to podařilo jsem vyšel ven na chodbu kde jsem s velkým úžasem poletoval nízko nad zemí a nemohl jsem stále uvěřit tomu jak je to skutečné. Po chvíli jsem sešel ze schodů dolů a vyšel ven na ulici kde byla tma, noc, ale přesto jsem slyšel od sousedů naproti zvuk sekačky na trávu, rychle jsem se rozeběhl že se proletím po krajině. Když jsem vzlétl začalo mě to unášet čím dál tím víc nahoru až jsem se probral. Ač to zní možná obyčejně, tak pro mne to byl velice realistický zážitek na který nikdy nezapomenu. Po následném probrání asi ve 23:30 jsem si vše dokonale pamatoval a měl jsem pocit jakoby mě někdo právě polil kýblem studené vody, byl jsem nabitý energií jako nikdy před tím.

Ako často cestuješ do AC a Tvoja obľúbená metóda výstupu z tela ?

OBE zážitky mívám střídavě s Lucidními Sny, kdy Lucidní sen mám tak 3-4 za týden + zhruba 1 zážitek opuštění těla, ale momentálně si dávám pauzu a mívám LD samovolně tak maximálně 2x do týdne + když se poštěstí tak nějaké to opuštění těla v uvozovkách. Pokud jde o Lucidní Sny tak je mojí nejoblíbenější technikou MILD a WBTB a pro opuštění těla využívám mnou zjednodušené nepřímé techniky od Michaela Radugy + mnou zjednodušenou techniku Sphere of Light Astral Projection, je důležité aby si každý danou techniku co nejvíce přizpůsobil protože jsme všichni odlišní a na každého funguje něco jiného.

Mal si, alebo máš strach z astrálneho cestovania, mal si aj “negatívny” zážitok v AC?

Z astrálního cestování, Lucidního snění atd nemám strach žádný, protože při těchto zážitcích nehrozí žádné nebezpečí, samozřejmě že v průběhu zážitků mám občas strach ale jen do té doby než si uvědomím že mi nic nehrozí a to je důležité, protože když se objeví něco z čeho máte strach tak se to bude na vašem strachu přiživovat a bude to sílit, takže když si uvědomíte že vám nic nehrozí začne to slábnout až to uplně zmizí. Podle mého názoru při těchto zážitcích ani nemůžete narazit na něco na co nejste ještě psychicky připraveni a jestli tak je to snad jediné nebezpečí které přitom hrozí. Při OBE jsem zatím na nic co by mě negativně ovlivnilo nenarazil, ale měl jsem pár velmi živých snů, ze kterých když jsem se probral, říkal jsem si proč se mi muselo zdát zrovna něco takového, odporného a byl jsem z toho chvíli špatný než jsem se oklepal. Normálně bych si jen řekl, uff byl to jen sen, ale v těchto případech jsem spíš nerad že se mi vůbec něco takového zdálo.

Aký prínos vidíš v AC, čo všetko je možné vďaka nemu získať a objaviť ?

O tom jaký má tento fenomén potenciál a v jakých směrech se díky němu můžete zdokonalit se lze dočíst v odborné literatuře s touto tématikou, například v knize Lucidní Snění od Stephen LaBerge atd. Je jen na vás co z tohoto fenoménu vytěžíte, možností je spoustu.

Čo by si poradil ľuďom, ktorí si chcú AC vyskúšať ?

Lidem co si chtějí tyto zážitky vyzkoušet bych řekl asi jen to ať nemají žádný strach do toho jít, protože opravdu nehrozí žádné nebezpečí. Doporučil bych knihu Cesty mimo tělo od Michaela Radugy a jeho nepřímé techniky + techniku MILD, WBTB. Neváhejte si tyto metody a techniky zjednodušit tak aby vám co nejlépe vyhovovali, taky je klíčová motivace, trochu povědomí o tom proč vlastně chcete vycestovat a velice bych doporučil moc netlačit na pilu a spíš s klidným nadšením očekávat výsledek.
Ďakujem Ti pekne Václav za rozhovor.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments