Na svete je druhá kniha autorky Lenky Drgoncovej

Autorka Mgr. Drgoncová Lenka zo Starej Turej vydala svoju druhú knihu s názvom ,,Posolstvo zdravia“. Presne pred rokom vyšla jej prvotina v susedných Čechách s názvom ,,Poselství potravin“  od vydavateľstva fontána, ktorá sa ale predáva i u nás na Slovensku. Svoju druhú knihu ,,Posolstvo zdravia“ sa autorka rozhodla vydať v slovenčine, ale  žiadne vydavateľstvo nebolo ochotné spolupracovať, preto  si nakoniec  Lenka Drgoncová knihu vydala sama.

,,Je naozaj také náročné zohnať vydavateľa?“
Lenka Drgoncová: ,, V dnešnej dobe áno, pretože je to všetko o reklame. Ak niekto nie je slávni, nikto nechce jeho knihy vydávať. Preto som sa rozhodla knihu vydať sama. Mala som veľké šťastie, pretože som náhodou na fb spoznala jednu spisovateľku  – Emili D. Beňovú, ktorá mi veľmi pomohla.   Ďalším mojím pomocníkom bol spisovateľ Martin  Šimovec a veľmi mi pomohol i môj dobrý kamarát  J. r. Ján Rajnoha RNDr.  “
,,O čom je Vaša druhá kniha?“
Lenka Drgoncová: ,,Ako už z názvu vyplýva o zdraví a liečení. Každá choroba má svoju príčinu, ktorú treba odstrániť, príčiny – nevhodná strava, životný štýl, ale veľkú úlohu zohráva i psychika.  Preto keď človek s niečím bojuje, trápi sa, či koná nesprávne tak je zastavený napr. chorobou“.
 V knihe Posolstvo zdravia sa  čitateľ dozvie, aká je symbolika farieb a svetla v nás. Kniha je akousi príručkou zdravia, to znamená, že ak ochorieme, môžeme v knihe listovať a pomocou stravy, meditácie a zmeny myslenia vyliečiť svoje telo. Myseľ je veľmi silná a spolu s emóciami má veľký vplyv na naše zdravie. Pri liečení si môžeme sami vybrať, čo cítime, že momentálne potrebujeme. Každý z nás prechádza v živote rôznymi fázami. Hlavnou úlohou tejto knihy je posolstvo svetla vo farebnom spektre a liečebná meditácia svetlom v nás. Každá choroba je dôsledkom nesprávnych krokov v našom živote. Možno na úvod by som odporučila na lepšie pochopenie moju prvú knihu – Posolstvo potravín. Tá pomôže lepšie pochopiť súvislosti človeka s potravinami, ktoré si vyberáme. V potravinách je tiež určité posolstvo na duchovnej úrovni, to pôsobí následne na fyzické telo.  Možno prostredníctvom knihy, zistíte niečo viac o sebe a o svojej ceste. Veľmi dôležité je, ak máte nejaký zdravotný problém, používať vlastnú intuíciu a vlastné cítenie.
,,Kde sa dá kúpiť Vaša kniha?“
Lenka Drgoncová: ,,Moja prvá kniha s názvom ,,Poselství potravin“ sa dá kúpiť všade, je v každom kníhkupectve. Ale moja druhá kniha ,,Posolstvo zdravia“,  ktorú som teraz vydala sa dá kúpiť iba prostredníctvom objednávky na facebuku – Lenka Drgoncová Knihy, alebo napísať SMS objednávku na 0917976921,  prípadne si ju čitateľ môže kúpiť, ako e-knihu na http://www.1000knih.sk/obchod/nezaradene/posolstvo-zdravia1.“
,,Plánujete napísať a vydať i ďaľšie knihy?“
Lenka Drgonocvá: ,,Áno, už mám napísanú i tretiu s názvom ,,Posolstvo poznania“, ktorá ale ešte musí prejsť korekciou.  Myslím, že začiatkom nového roka by mohla byť už v predaji.  Plánujem napísať i ďalšie, ale to uvidím časom.
,,Všetky Vaše knihy nesú v názve Posolstvo, má to nejaký význam?“
Lenka Drgoncová: ,,Áno, svoje knihy píšem ako posolstvá pre všetkých, ktorí sa chcú v živote viac zamerať na sebapoznanie a sebazdokonaľovanie.  Knihy sú kľúčom k poznaniu vlastnej  duše, pochopenia súvislostí a symboliky vo všetkom, čo sa nám v živote deje. Všetkým prajem príjemné čítanie.“
Úryvok z knihy:
Svetlo vplýva na naše zdravie – fyzické, duševné a duchovné. Posolstvo, ktoré nesie v sebe daná farba je vo všetkom – strave, kameňoch, kvetoch, planétach, celej zvieracej i rastlinnej ríši. Podľa toho, čo momentálne potrebujeme, si vyberáme. Dôležité je počúvať sám seba, na úrovni duše presne vieme, čo potrebujeme práve teraz. Vzniká prepojenie mikrokozmu a makrokozmu. Spojenie človeka s prírodou a vesmírom. Na svojej ceste, podľa toho, čo momentálne riešime si duša pýta pomoc, ktorú získava z farebného spektra. Každá farba nesie v sebe posolstvo a je prepojená s celou prírodou, vesmírom, ale i ľudskou dušou. Teória farieb:  Sú tri základné farby – červená, žltá a modrá. V kombinácií z nich vieme vytvoriť akúkoľvek farbu. Zmiešaním všetkých troch farieb v rovnakom pomere získame čiernu. …. Oproti každej zo základných farieb leží jej doplnková (komplementárna farba). Tak tvorí kontrast. Tmavo červená – doplnková zelená, …. Neutrálne farby sú: biela, čierna a sivá. Dajú sa skombinovať navzájom alebo s akoukoľvek farbou a vždy tvoria harmóniu.
Tmavá červená. Táto farba nesie v sebe veľa energie, tepla, sily, schopnosti presadiť sa, či robiť zmeny. Učí nás zamerať sa na vlastný život, nie riadiť iných. Je to farba finančného prospechu, motivácie a odvahy. Dáva energiu a sebaistotu v hmote. Kto ju potrebuje, často rieši hmotné veci, peniaze a často býva v neustálom pohybe. Farba je silne spojená s financiami, finančnou stabilitou a hmotu. Presvetľovanie touto farbou odstraňujem únavu a dodáva energiu. Je dobré ju používať napr. pri vyčerpaní a depresiách /tu myslím depresie vnútorné, nie agresivitu, krik a hnev – to by červená mohla ešte podporiť/. Červená nás dostáva späť do hmoty. Tmavá červená je farbou života a aktivity. Silne uzemňuje a chráni. Pomáha byť človeku samým sebou a nemať zbytočný strach. Je vhodná po meditáciách, či pre ,,duchovných ľudí“ na uzemnenie. Ochraňuje v hmote a pomáha prebudiť sa. Preto je vhodná pre ,,zaspatých ľudí“, spomalených, či starších. Ľudia, ktorí jej majú veľa dokážu pekne myšlienky zhmotňovať. Farba lieči hormonálny systém /hlavne ženské a mužské pohlavné orgány/. Ak jej má človek veľa, zvyšuje to pudovosť. Nadmiera môže oslabiť človeka a viesť ho do sexuálnych závislostí. Rubínová je farba ochrany, túžby, zmyselnosti a pudovej hmotnej sily. 9 Možno i preto sa táto farba najviac spája so sexualitou a nevedomím. Nadbytok tejto farby môže spôsobiť ignoráciu, pocit nadradenosti či bojový postoj. Komplementárna farba je zelená.